Pirmreizējās konsultācijas laikā tiek ievākta klienta anamnēze, par pašreizējo veselības stāvokli, sūdzībām, veiktajiem izmeklējumiem (manipulācijām) u.c.
Sākotnēji tiek veikta klienta stājas novērtēšana. Kuras laikā stājas simetrija tiek aplūkota frontāli, no mugurpuses un sāniem. Tādejādi sīkāk izvērtējot katru no stājas orientieriem (piemēram, pēdu vērsums, pēdas velves, iegurņa augstums/novietojums, lāpstiņu augstums/novietojums u.c.).
Tiek aplūkota arī pacienta gaita, tās izmaiņas (ja tādas ir).
Vadoties pēc atradnēm vai klienta sūdzībām, tiek veikta muskuļu novērtēšana (muskuļu garums un spēks), neiroloģiskie testi, veikta palpācija.
Izvērtēšanas nobeigumā, tiek izvirzīti rehabilitācijas īstermiņa un ilgtermiņa mērķi. Kā arī veikta ārstēšanas plāna izveide saskaņā ar klienta vajadzībām un vēlmēm.
Muskuļu disbalansa novērtēšana notiek gan vizuāli (novērtējot stājas simetriju), gan veicot muskuļu spēka un garuma testus. Spēka testi ļauj noteikt vai muskulis atrodas normālā tonusā, vai ir hipertons(pārslogots), vai vājš. Muskuļu garuma testi ļauj noteikt vai muskulis ir saīsināts/normāls/pagarināts.
Šo rādītāju novirzes no normas var radīt sāpes kustību laikā, radīt kustību ierobežojumu vai arī otrādi pārmērīgu kustību apjomu locītavās , kas palielina traumu risku.
Katra cilvēka dzīvē ir neizbēgami momenti kā rezultātā tiek gūtas traumas, kas ietekmē mūsu turpmākās ikdienas aktivitātēs. Ikdienas aktivitātes ir saistītas ar kustību, kura ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa.
Trauma ir audu bojājums, kas radies ārējas iedarbības (mehāniskas, ķīmiskas, termiskas u.c) ietekmē. Kā rezultāta tiek ietekmēts mūsu organisma balsta kustību sistēmas aparāts, radot organisma darbaspēju samazināšanos. Tāpēc ar šo problēma saskārās bērni, kuri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, cilvēki, kas fiziskās aktivitātes veic reti un augstas klases sportisti.
Tāpēc ļoti svarīgi ir traumas ārstēšanu uzsākt nekavējoties, lai varētu iespējami ātrāk atjaunot organisma darbaspējas.
Mēs piedāvājam medicīnisko metožu kopumu, kā rezultātā notiek efektīvs rehabilitācijas pēctraumu atjaunošanās process (teipošana (medicīniskā teipošana un dinamiskā teipošana), masāža, ārstnieciskā vingrošana, Trx funkcionālais treniņš un lietišķa kinezioloģija).
Ārstnieciskā masāža ir efektīvs ārstēšanas metodes veids, ar kuru palīdzību tiek uzlabota normāla organisma funkcijas darbība. Ārstnieciskā masāža tiek izmantota, lai uzlabotu organisma spējas pēc slimībām un traumām, kā arī dažādu slimību ārstēšanas profilaksei.
Ārstnieciskā masāža rada labvēlīgu ietekmi uz mūsu organismu (nervu un sirds asinsvadu sistēmu, locītavā un muskuļiem, uzlabo vielmaiņas procesus, mazina muskuļu sāpes un uzlabo to elasticitāti, veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskās un garīgām slodzēm, uzlabo ādas un zemādas audus, uzlabo limfas cirukulāciju).
Piedāvājam ārstniecisko masāžu, klasisko un sporta masāžu.
Ārstnieciskā vingrošana fizioterapeita vadībā notiek vingrošanas zalē, izmantojot dažāda veida inventāru. Vingrinājumi nostiprina visas muskuļu grupas, stabilizē locītavas, mazina muskuļu disbalansu, kā arī atvieglo muguras un locītavu sāpes . Ārstniecisko vingrošanu pielito pie mugurkaula saslimšanām, deģeneratīvām saslimšanām, sievietēm pirmsdzemdību vai pēcdzemdību periodā, stājas korekcijai, kā arī lai uzlabotu vispārējo attīstību . Ārstnieciskā vingrošana lieliski uzlabo asinsrites, elpošanas un gremošanas orgānu darbību, stimulē centrālo nervu sistēmu.
Teipošana ir viena no fizioterapijas metodēm, kas ir balstīta uz kinezioloģijas principiem, lai veicinātu organisma atveseļošanās procesus, iedarbojoties uz kustību - balsta sistēmu, nervu un cirkulācijas sistēmu. Šajā metodē tiek izmantota elastīga lenta jeb teips, kas veidots no kokvilnas auduma un akrila līmes, kas ir atzīta par hipoalerģisku un veselībai nekaitīgu.
Izmantojot dažādas teipošanas tehnikas, var tikt panākta dažāda iedarbība: sāpju mazināšana, muskuļu funkciju uzlabošana, regulējot muskuļu tonusu, locītavu funkciju atbalstīšana, asinsrites un limfas drenāžas sastrēgumu neitralizēšana, neiro-reflektorā ietekme.
Teipošanu izmanto:
- lai mazinātu hroniskas un akūtas sāpes (muguras sāpes, galvassāpes, menstruālās sāpes, locītavu sāpes u.c.);
- lai uzlabotu mikrocirkulāciju pie tūskas un hematomas;
- pēc traumām- sasitumiem, locītavu mežģījumiem, sastiepumiem, muskuļu plīsumiem utt.;
- stājas korekcijai- ja ir stājas asimetrija, muskuļu disbalanss, plakanā pēda u.c.;
- pēcoperācijas periodā- iekaisuma mazināšanai un rētu profilaksei.
Teipi ir pieejami dažādās krāsās - rozā, zils, dzeltens, melns, ādas krāsas u.c.
TRX ir viena no jaunākajām piekares treniņsistēmām un treniņa konceptiem pasaulē.
Ar TRX palīdzību tiek attīstītas biomotorās spējas - spēks, lokanība, izturība, līdzsvara izjūtu kā arī tiek nostirpināta ķermeņa dziļā muskulatūra, uzlabojot stāju, locītavu stabilitāti, mobilitāti, samazinot traumu risku.
Treniņa laikā kā “apsmagojums” tiek izmantots sava ķermeņa svars. Izpildot vingrinājumus, kur ir jānotor ķermeņa poza un stabilitāte, kas savukārt liek darboties dziļajai muskulatūrai, tādēļ treniņš ir īpaši efektīvs. Tādā veidā treniņu procesā var noslogot atsevišķas ķermeņa grupas vai visa ķermeņa muskuļu grupas. Līdz ar to TRX tiek izmantots, lai attīstītu mūsu ķermeņa fiziskās spējas un rehabilitācijas procesā (pēc traumām, operācijām u.c.).
TRX ir piemērots dažāda gada gājuma cilvekiem un sportistiem. NIKA centrā nodarbības pasniedz sertificēti TRX pasniedzēji.
Kardio trenažieru uzdevums ir nostiprināt organisma sirds-asinsvadu un elpošanas sistēmas. VC NIKA piedāvā divu veidu trenažierus:
Eleptiskais trenažieris: ļauj trenēt ķermeņa augšdaļu un apakšdaļu vienlaicīgi, nodrošinot efektīvu sirds un asinsvadu treniņu un uzlabojot aerobo jaudu. Piemēroti vidējas un augstas slodzes treniņiem.
Velotrenažieris: trenažieris ar saudzējošu ergonomiku, piemēroti nelielas slodzes kāju augšstilbu muskuļu treniņiem. Velotrenežieri nodrošina locītavu saudzējošu treniņu, lai uzlabotu sirds un asinsvadu veselību un cirkulāciju.
Grūtniecības laikā grūtniecēm problēmu sagādā tieši muskulatūras sasprindzinājums, sāpes muguras plecu, krūšu, jostas daļās, pietūkums un sāpes kājās un emocionālie pārdzīvojumi, kas mijas ar stresu, garastāvokļa maiņu un pārdzīvojumiem.
Lai uzlabotu labsajūtu topošai māmiņai, lieliska alternatīva ir grūtnieču masāža. Visvairāk tā noderēs topošajām māmiņām pēdējā trimestrī, atslābinot muskuļus, mazinot spriedzi. Pārdomāta procedūra veicinās arī asinscirkulāciju, limfas atteci un mazinās pietūkumu.
Grūtnieču masāžu iespējams sākt arī grūtniecības pirmajās nedēļas, kad vingrot vēl nav atļauts.
Ļoti svarīgi, uzsākot procedūras, ir tās saskaņot ar savu ginekologu.
Papildus informācija un iespēja pieteikt procedūtru, zvanot: +371 26 557 863
Bobota terapija ir vingrošanas nodarbība bērniem sākot no 3 mēnešu līdz 1 gada vecumam. Tā tiek pielietota gan neiroloģiski slimu, priekšlaicīgi dzimušu bērnu, gan arī pilnīgi veselu mazuļu attīstības veicināšanai.
Bobota metodes pamatā ir kustību terapija, kas veicina pareizu bērna attīstību. Vingrošanas laikā bērns mācās apzināt savu ķermeni, attīsta līdzsvara izjūtu, kustību koordināciju, apgūst velšanās, līšanas, rāpošanas un celšanas stāvus prasmes. Bobota terapija normalizē muskulatūras tonusu. Vingrošanas laikā tiek izmantotas lielās vingrošanas bumbas, līdzsvara virsmas u.c.
Šrotas metode ir kļuvusi par vienu no efektīvākajām metodēm skoliozes apturēšanā un koriģēšanā. Šī metode ietver sevī asimetrisku, trīsdimensionālu ārstniecisko vingrošanu ar asimetrisku elpošanu. Vingrojumu un elpošanas komplekss ir vērsts uz to, lai mazinātu muskuļu disbalansu un sāpes, uzlabotu vizuālo tēlu, plaušu darbību un apturētu tālāku skoliozes attīstību.
Šrotas metode spēj mazināt mugurkaula izliekumu un ievērojami uzlabot pacienta pašsajūtu.
Ieguvumi no Šrotas terapijas:
- Pacienti uzlabo savu vizuālo stāju un psiholoģisko pašsajūtu;
- Apgūstot un izpildot vingrojumus, ir iespēja koriģēt skoliozi;
- Pielietojot skoliozes korekciju ikdienā, mazinās tās attīstība;
- Tiek mazinātas sāpes un uzlabota plaušu darbība.
Ar šīs masāžas palīdzību var atbrīvoties no krunkām, grumbiņām un tūskas uz sejas, pacelt sejas ovālu, mazināt dubultzodu.
Masāža balstīta uz manuālām (roku) kustībām, kas tiek veiktas, lai sejas muskuļi tiktu atslābināti un atgriezti atpakaļ savā dabiskajā garumā.